Octave V 16 single ended Line černá

High-end integrovaný lampový zesilovač

Octave V 16 single ended Line černá
 
Výrobce
Octave Audio
Kód
OCT.V16B
Dostupnost
Dostupnost na pobočkách
Jednotka
1 ks
Vaše cena bez DPH
216 860 Kč
Vaše cena s DPH
262 400 Kč
DPH
21%
Záruka

24 Měsíce

Hodnocení produktu
Hodnoceno 0x

  Podrobnosti o produktu

  Technologie OCTAVE zahrnuje pokročilou topologii lampového zesilovače využívající inovativní, nezávislý přístup, dokud nejsou dosaženy vlastnosti, které odpovídají firemní filozofii: silná dynamika, nízký šum, široká šířka pásma, neuvěřitelná stabilita, prodloužená životnost a komplexní bezpečnost. Již více než 30 let OCTAVE vyrábí výhradně high-end zesilovače, které tyto výše uvedené vlastnosti plně ztělesňují. Přístup OCTAVE byl prověřen a ověřen na trhu a žádná jiná audio společnost nedosáhla toho, co v tomto ohledu dosáhl OCTAVE.


  Nastal čas, aby společnost OCTAVE aplikovala exkluzivní zesilovací technologie společnosti na single-ended design, protože toto zapojení je žádoucí pro jeho přirozenou reprodukci zvuku a je schopno poskytnou jasné zvukové výhody, které jsou ideální zejména pro vysoce účinné reprosoustavy stejně jako pro sluchátka. Single-ended zesilovače mají přirozeně harmonický zvukový podpis a nabízejí extrémně přehledné střední pásmo, protože hudební signál není rozdělen, takže nevzniká zkreslení ve spojení kladných a záporných půlvln.


  Vývoj single-ended obvodů třídy A představoval pro OCTAVE jedinečnou výzvu: jak plně překonat nevýhody tohoto principu zesilovače a současně vynést do popředí jeho zvukové výhody. Společnost OCTAVE uplatnila své nesčetné technické inovace a patentovanou technologii výstupních transformátorů, aby vyvinula sofistikovaný nový zesilovač, který splní tuto výzvu: Výsledkem je zcela nový integrovaný single-ended zesilovač OCTAVE V 16, který je vůbec prvním zesilovačem společnosti Octave v tomto typu zapojení.


  Zatímco přirozený zvukový charakter a čistota středního pásma single-ended obvodu je jedinečně žádoucí, existují také některá známá omezení topologie tohoto zapojení, které je třeba řešit:


  1. Snížení úrovně basových frekvencí - OCTAVE odstranil tento problém, který je spojen se single-ended zesilovači, prostřednictvím nového, vysoce specializovaného výstupního transformátoru s kompenzovaným magnetickým polem. Společnost OCTAVE je známá proprietárními konstrukcemi transformátorů, které jsou vyvíjeny, navíjeny a pečlivě vytvořeny vlastními silami. Šířka pásma výkonového výstupu v basových kmitočtech OCTAVE V 16 Single Ended zůstává lineární až do 10 Hz v důsledku této přizpůsobené konstrukce transformátoru.


  2. Snížení úrovně ve vysokofrekvenčním rozsahu a omezená šířka pásma - Prostřednictvím specifických budicích obvodů a optimalizace zpětné vazby byl OCTAVE schopen zvětšit šířku pásma OCTAVE V 16 Single Ended na hodnoty od 10 Hz do 100 kHz. Tato šířka pásma byla dříve považována za nemožnou u single-ended zesilovačů.


  3. Relativně vysoký zbytkový šum ve výkonovém výstupu do reprosoustav - Úroveň šumu u OCTAVE V 16 Single Ended je virtuálně nezměřitelná díky optimalizovanému umístění síťového transformátoru OCTAVE vzhledem k výstupnímu transformátoru, což rovněž zajišťuje to, že není potřeba externí zdroj napájení. Sofistikované elektronické stabilizační obvody společnosti slouží k dalšímu zajištění toho, aby byly eliminovány všechny zdroje hluku nebo šumu.

  Nízkofrekvenční hladina šumu dosažená jak na reprosoustavách, tak na výstupu pro sluchátka je -110 dB / 1W při 8 ohmech, což odpovídá přibližně 15 - 20 µV při 50 Hz.


  4. Vysoké teploty během vysokého klidového proudu v provozu ve třídě A - Většina konstrukcí single-ended zesilovačů třídy A je extrémně neefektivní, obvykle se klidový proud pohybuje mezi tří až pětinásobkem proudu maximálního výstupního výkonu. Proto se během normálního provozu tato zařízení velmi zahřívají.

  A. Single-ended zesilovač OCTAVE V 16 používá adaptivní tříkrokové nastavení režimu třídy A. Úroveň třídy A je automaticky nastavována mezi 100% a 35% podle zátěžového profilu reproduktoru (4/8 ohmů) a sluchátek, což výrazně snižuje provozní teplotu zesilovače a zároveň výrazně prodlužuje jeho životnost.

  B. Kromě toho má OCTAVE V 16 Single Ended jedinečnou verzi energeticky úsporné technologie „Ecomode“ společnosti OCTAVE, která slouží ke snížení úrovně třídy A na 35% během nepřítomnosti zvukového signálu a neslyšitelně stoupá, když je zvukový signál je opět přítomen.

   

  5. Nevýhody drahých, přímo žhavených triod - OCTAVE vyvinula OCTAVE V 16 Single Ended se zapojením pentody KT 120 v triodovém režimu. Toto řešení je ideálně vhodné pro provoz v single-ended zapojení třídy A díky svým zvláštním vlastnostem: velmi vysoký výkon, vynikající životnost, nízké tolerance a široká dostupnost - a zároveň se vyhýbá technickým problémům tradiční triody jako je typ 300 B. Single-ended zapojení OCTAVE V 16 tak umožńuje také použití elektronek KT 150, KT 88 nebo 6550, díky čemuž je design tohoto zesilovače mimořádně univerzální.


  Dlouhá doba vývoje OCTAVE V 16 Single Ended se jistě vyplatila: nekompromisní single-ended integrovaný zesilovač třídy A, který poskytuje ultra tichý provoz zvýrazněný hlubokými basy, přirozeným středním a hedvábně hladkým vysokým pásmem v kombinaci s nepřekonatelným stupněm spolehlivosti a dlouhověkosti.

  Čistý, moderní klasický zesilovač v každém ohledu.


  Technická specifikace:

  • Elektronky výkonového stupně: 2x KT120
  • Výkon
   • Režim high: 2 x 8 W RMS
   • Režim low: 2 x 5 W RMS
  • Frekvenční odezva: 10 Hz - 80 kHz při 5 W 0 / -3 dB
  • Celkové harmonické zkreslení: 0,5% při 3 W do 4 Ohmů
  • Poměr signál / šum: - 110 dB / 8 W
  • Impedance:
   • reprosoustavy 3 - 32 Ohmů (BIAS High - Low)
   • sluchátka 6 - 2000 Ohmů (OUT Low - High)
  • Zisk: 26 dB
  • Vstupy: 2x linkový stereo RCA, 1x symetrický linkový stereo XLR
  • Výstupy: 1x stereo výkonový výstup pro reprosoustavy, 1x sluchátkový výstup 6,3 mm jack, 1x výstup pro sluchátka 4 pin XLR
  • Funkce: Režim ECO, řízení spotřeby
  • Předzesilovač:
   • Vstupní citlivost: 400 mV
   • Vstupní impedance: 50 kOhm / RCA, 25 kOhm / XLR
   • Přeslechy levý / pravý kanál: 40 dB
   • Přeslechy mezi vstupy: > 90 dB
   • Osazení předzesilovače elektronkami: 1 x ECC 82, 2 x EF 800

   

  Recenze v angličtině [STEREO Magazine]  Parametry

  Výkon Režim high: 2 x 8 W RMS, Režim low: 2 x 5 W RMS
  Impedance Reprosústavy: 3 - 32 Ohmov (BIAS High - Low), Slúchadlá: 6 - 2000 Ohmov (OUT Low - High)
  Frekvenční odezva 10 Hz - 80 kHz pri 5 W 0 / -3 dB
  SNR - 110 dB / 8 W
  Zkreslení 0,5% pri 3 W do 4 Ohmov
  Vstupní impedance Predzosilňovač: 50 kOhm / RCA, 25 kOhm / XLR

  Zesilovač

  Typ zesilovače Elektronkový

  Konektivita a ovládání

  Vstupy 2x linkový stereo RCA, 1x symetrický linkový stereo XLR
  Výstupy 1x stereo výkonový výstup pre reprosústavy, 1x slúchadlový výstup 6,3 mm jack, 1x výstup pre slúchadlá 4 pin XLR
   

  Dotazy k produktu rád zodpoví:

  Ivan Trachta, +420 602 180 597 ivan.trachta@avintegra.cz

  Poslat info

  Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

  Váš e-mail
  Cena bez DPH
  Cena s DPH
  WWW
  Komentář
  Mám o tento produkt zájem

  Zaslat informaci o produktu známému

  Váš e-mail
  Zaslat na e-mail
  Komentář

  Nalezli jste chybu?

  Popis závady
  Váš e-mail

  Parametry

  Výkon Režim high: 2 x 8 W RMS, Režim low: 2 x 5 W RMS
  Impedance Reprosústavy: 3 - 32 Ohmov (BIAS High - Low), Slúchadlá: 6 - 2000 Ohmov (OUT Low - High)
  Frekvenční odezva 10 Hz - 80 kHz pri 5 W 0 / -3 dB
  SNR - 110 dB / 8 W
  Zkreslení 0,5% pri 3 W do 4 Ohmov
  Vstupní impedance Predzosilňovač: 50 kOhm / RCA, 25 kOhm / XLR

  Konektivita a ovládání

  Vstupy 2x linkový stereo RCA, 1x symetrický linkový stereo XLR
  Výstupy 1x stereo výkonový výstup pre reprosústavy, 1x slúchadlový výstup 6,3 mm jack, 1x výstup pre slúchadlá 4 pin XLR

  Zesilovač

  Typ zesilovače Elektronkový

  Ke stažení

  Kompatibilita výkonových elektronek
  Compatibility_Output_Tubes_EN_06.21_rev.pdf