Octave Filter 3-P RCA

Pasivní filtr digitálního šumu

Octave Filter 3-P RCA
 
Výrobce
Octave Audio
Kód
OCT.FILTER3PRCA
Dostupnost
Dostupnost na pobočkách
Jednotka
1 ks
Vaše cena bez DPH
58 099 Kč
Vaše cena s DPH
70 300 Kč
DPH
21%
Záruka

24 Měsíce

Hodnocení produktu
Hodnoceno 0x

  Podrobnosti o produktu

  Dnes je téměř nemožné najít moderní hi-fi systémy, které by neměli určitou úroveň digitálního zpracování signálu. Klasický CD přehrávač je z velké části zastaralý, protože byl nahrazen internetovými zdroji doplněnými síťovými úložišti s pevnými disky. Tento vývoj znamená, že připojení k datové síti je nezbytné pro umožnění funkčnosti jednotlivých zvukových komponentů.

   

  Dnešní moderní zvukové systémy mají řadu digitálních a analogových vstupů, k nimž je připojeno několik zařízení, napájených z domovní elektrické sítě. Moderní domácnost také obsahuje mnoho systémů a zařízení vybavených spínanými zdroji energie (např. LED žárovky, notebooky, solární panely) a rádiovými ovládacími prvky (například WiFi atd.).

   

  Všechny tyto systémy vysílají rušení, které ovlivňuje blízké zvukové komponenty a tím i celkovou kvalitu zvuku hi-fi systému.

   

  Častý způsob ochrany hi-fi systému před rušením je pomocí síťových filtrů / praček. Tato ochrana je však velmi omezená, protože tyto filtry pracují systematicky pouze ve velmi vysokých frekvenčních rozsazích a mohou ve skutečnosti negativně ovlivnit dynamiku systému. Rušení v důležitém zvukovém rozsahu jsou proto přes síťové filtry neomezeně přijímány do zvukového systému a jsou distribuovány nekontrolovaně prostřednictvím signálových kabelů. Aby se eliminoval problém elektromagnetického rušení (EMI), společnost Octave vyvinula filtr 3-P, filtrační systém, který působí přímo v cestě rušení, konkrétně v kabeláži analogového signálu.

   

  Filtr 3-P je pasivní filtrační systém EMI určený k připojení mezi libovolný zdroj zvuku - analogový nebo digitální - a vstup předzesilovače nebo integrovaného zesilovače, ke kterému je připojen. Pokud jde o digitální zdroje (např. DAC, streamery, CD přehrávače, PC), je účinek nejzřetelnější. Filtr 3-P je k dispozici ve dvou verzích: s nesymterickým RCA nebo symetrickým XLR připojením. Díky inovativní technologii, implementované v této konstrukci, je stejně vysoké úrovně filtrování šumu dosaženo prostřednictvím obou variant RCA nebo XLR.

   

  Jádrem filtru Octave 3-P je vysoce specializovaný širokopásmový transformátor potlačující rušení.

   

  Účinnost filtru spočívá v neovlivňování zvukového signálu, ale blokování rušení od oblasti basů po nejvyšší zvukové frekvence. Frekvenční rozsah filtru 3-P se rozpíná od 10 Hz do 150 kHz v pásmu -1,5 dB, zatímco útlum šumu dosahuje přibližně -80 dB na 1 kHz. To odpovídá snížení hluku v běžném režimu o faktor 10 000. Ve srovnání s útlumem síťového filtru v tomto kmitočtovém rozsahu -20 dB (odpovídá faktoru 10) je to obrovský nárůst efektu filtru.

   

  Digitálně-analogové převodníky mají z této technologie prospěch zejména proto, že poruchy středního a vysokého kmitočtu negativně ovlivňují zvuk ve vztahu k jitteru. Naopak analogové zesilovače těží z vyšší čistoty signálu. Rušení hudebního signálu se zbytkovým rušením ve zvukovém rozsahu je sníženo a zvuk získává čistotu, takže i ty nejmenší detaily na pozadí jsou dokonale slyšitelné.


  Parametry

  Frekvenční odezva 10 Hz - 150 kHz / ± 1 dB
  Zkreslení (THD + N): <0,001% / 1 kHz

  Obecné

  Typ produktu Příslušenství
  Rozměry 70 x 75 x 186 mm (Š x V x H)
  #1#Hmotnosť# 3,6 kg
   

  Dotazy k produktu rád zodpoví:

  Ivan Trachta, +420 602 180 597 ivan.trachta@avintegra.cz

  Poslat info

  Nalezli jste jinde na internetu nižší cenu?

  Váš e-mail
  Cena bez DPH
  Cena s DPH
  WWW
  Komentář
  Mám o tento produkt zájem

  Zaslat informaci o produktu známému

  Váš e-mail
  Zaslat na e-mail
  Komentář

  Nalezli jste chybu?

  Popis závady
  Váš e-mail

  Parametry

  Frekvenční odezva 10 Hz - 150 kHz / ± 1 dB
  Zkreslení (THD + N): <0,001% / 1 kHz

  Obecné

  Typ produktu Příslušenství
  Rozměry 70 x 75 x 186 mm (Š x V x H)
  #1#Hmotnosť# 3,6 kg

  Ke stažení