Klíčové technologie Lyngdorf


Klíčové technologie Lyngdorf


Kľúčové technológie Lyngdorf


Perfektní zvuk pomocí technologie RoomPerfectTM


Jedno z nejsofistikovanějších řešení pro adaptaci zvuku k okolnímu prostředí

Většina high-end audio produktů je vyvíjena ve zvukově ideálních poslechových místnostech s optimalizovanými rozměry a akustickými úpravami. Ale v reálném životě jsou zvukové systémy instalovány do běžných obytných prostor, nikoli zvukových laboratoří. Váš zvukový systém by měl být perfektní ve vašem prostředí – a můžeme slíbit, že bude. RoomPerfectTM, technologie vyvinutá Peterem Lyngdorfem, je výsledný produkt více než dvacetiletého působení na poli výzkumu zvuku a vývoje zvukových zařízení. Jde o inteligentní systém, který identifikuje nejen charakteristiku zvuku vašich reprosoustav, ale vyžaduje také specifické měření akustiky vaší místnosti. Na základě procesu, který trvá zhruba 20 minut, vzniknou korekční filtry, které jsou aplikovány na zvukový signál. Výsledkem je zvuk, který je perfektně adaptovaný na tvar, velikost a akustické vlastnosti vaší místnosti.


Lepší zvuk, lepší flexibilita v umístění reprosoustav

Aplikace kalibrace RoomPerfectTM umožňuje rozmístit reprosoustavy do optimálních pozic v rámci místnosti a vytvořit tak sestavu, která nejlépe odpovídá vašemu stylu a požadavkům. Pokud například umístíte reprosoustavu přímo na stěnu, získáte pevnější basy a vyšší účinnost. RoomPerfectTM vyčistí nedokonalosti frekvenční odezvy související s umístěním reprosoustavy na stěně.


Unikátnost technologie RoomPerfectTM

RoomPerfectTM funguje velmi odlišně od jiných alternativ a poskytuje jinou úroveň výkonu a konzistence. Je také velmi snadno a rychle nastavitelný a hodí se i do dostupných stereo systémů.

  1. Měření hlavních reprosoustav. První měření RoomPerfectu míří kalibrační mikrofon přímo na přední reprosoustavy. Toto měření změří reprosoustavy s minimálním vlivem místnosti. Pouze tímto přímým „čtením“ vašich reprosoustav dokáže RoomPerfectTM zachovat jejich výkon narozdíl od změny zvuku, diktovanou systémem korekce místnosti.
  2. Měření místnosti. Akustické chyby, vytvářené místností, jsou komplexní trojrozměrné problémy. Jediným způsobem, jak jim plně porozumět, je trojrozměrné měření celé místnosti. Vyžaduje to umístit kalibrační mikrofon na přes plnou výšku, šířku i délku místnosti, nejen tedy v bodě poslechu. RoomPerfectTM je v tomto unikátní. Pouze plným porozuměním akustiky vaší místnosti a požadované odezvy vašich reprosoustav může zvukové sestava dosáhnout takto vysoké věrnosti podání.
  3. Kombinované měření reprosoustav a subwooferů. V průběhu měření systému kalibrací RoomPerfectTM je výkon každé reprosoustavy měřen ve spojení s každým subwooferem. Tento přístup vytváří hladký přechod mezi reprosoustavami a subwoofery. Perfektní součinnost reprosoustav se subwoofery je velmi zřídkavá. Kombinovaný přístup RoomPerfectu dosahuje vždy perfektního spojení, které přináší do zvukové sestavy konzistenci basového pásma se středními a vyššími frekvencemi.

 

Výhody technologie RoomPerfectTM

  • Konzistence a klid na duši. Technologie RoomPerfectTM dosahuje nejlepšího možného výkonu z jakýchkoli reprosoustav a zajišťuje, že stejně kvalitní reprodukce může být dosažena v jakékoli místnosti. Jelikož jde o automatizovaný proces, není třeba zvláštního technického školení uživatele.
  • Jistota. RoomPerfectTM je nedílnou součástí toho, proč systémy Lyngdorf umožňují dosáhnout výjimečných výsledků. Uspokojí i nejnáročnější posluchače, hudebníky a kritiky jak ve stereo sestavách, tak domácích kinech.
  • Lepší výsledky, které lze předvést. Reprodukce zvuku v místnosti přináší velké množství technických výzev. Patent RoomPerfectTM obsahuje 54 jedinečných prvků, díky kterým jde o patrně nejhlouběji jdoucí technologii v audio průmyslu.
  • Řešení pro hudbu. RoomPerfectTM byl vytvořen pro optimální reprodukci hudby – daleko kritičtější aplikaci než je domácí kino. Je jedinečný v tom, že zachovává zvukový charakter vašich reprosoustav místo toho, aby ho měnil podle korekční křivky, kterou obvykle korekční systémy diktují.

 


Video o technologii RoomPerfect
Praktická ukázka nastavení na zesilovači Lyngdorf TDAI-2170

Boundary Woofers


Dechberoucí, čisté a přesné basy

Lyngdorf Boundary Woofers nahrazují standardní subwoofery. Mají schopnost zahrát nejnižší frekvence s bezprecedentní rychlostí a přesností. Umístěním Boundary Wooferů Lyngdorf na doporučené místo v rohu místnosti umožňuje dosáhnout toho, že přímý zvuk i první kritické odrazy dorazí k uším posluchače současně. Dramaticky se tím vylepšuje nástup a časování zvuku. Pomocí kalibrace RoomPerfectTM si užijete perfektního spojení Boundary Wooferů s reprosoustavami.


Video o systému subwooferů Lyngdorf Boundary Woofers

Bass management


Zaměřte přesně nejnižší frekvence

V konveční sestavě se subwooferem není možné přesně určit směr, ze kterého přicházejí basové frekvence – basy prostě jen vyplňují celý prostor. V systémech Lyngdorf jste schopni přesně určit směr, ze kterého basy přicházejí, a to v 360° kruhu okolo vás. Díky tomu jsou basové tóny – nemluvě o zvukových efektech, jako jsou výbuchy apod. – přehrávány přesně tak, jak to zamýšlel zvukový mistr.


Správa basové složky zvuku v podání Lyngdorfu

Plně digitální systémy


Zesilovače Lyngdorf pracují v plně digitálním režimu od vstupu až po výkonový výstup na reprosoustavy. Eliminace převodníků umožňuje dosáhnout téměř nulového zkreslení a šumu. Získáváte tak nejlepší možný zvuk pro stereo i domácí kino.